KONST / Litografier / Färglitografi 15696315
nr 1569 6315
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 66/350,38x50 cm, yttermått inklusive ram: 55x71 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 19:38:18
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner